Seo Doping

Kobi Sektörel

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu


Arama motoru optimizasyonu (SEO), Google, Yahoo, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının web sitenizi bulmasını kolaylaştırmakla ilgilidir. Arama motorlarının web sitenizde yayınladığınız bilgileri bulmasına ve ardından benzer web sitelerine karşı sıralamasına yardımcı olan teknikler kullanır.

Kullanıcıların arama motorlarını nasıl kullandıklarını anlamalısınız.

Web sitenizin ürün veya hizmetinizi aradıklarında görünmesini sağlamak için. Arama motorları, web sayfasının alaka düzeyini kullanılan arama terimiyle eşleştirerek sıralamalar uygular.

Web içeriğinizi müşterinizin ihtiyaçları ile diğer web sitelerine kıyasla daha alakalı hale getirerek, en üstte görünme şansınız yüksek olur. Sitenizi kurarken, arama motoru optimizasyonu ile web sitenizin sıralamada en iyi şansa sahip olmasını sağlamak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler, müşterinin arama yaparken kullandığı kelimeler veya kelime öbekleridir.

Örneğin, ''online çiçekler'' yada ''online çiçek nereden satın alabilirim'' ifadelerinin her ikisi de anahtar kelime olarak kabul edilir. Web sitenizde kullanılan anahtar kelimeleri, sizi aradıklarında müşteriler tarafından kullanılan kelimelerle eşleştirmek SEO’nun önemli bir parçasıdır. Web sitenize popüler anahtar kelimeler veya kelime öbekleri ekleyin.

Bu kelimeler sayfa başlıkları, içerik gibi yerlerde veya hatta kullandığınız resim dosyasının adı olarak kullanılabilir.

İşletmeniz, hizmetleriniz veya konumunuzla alakalı anahtar kelimeler kullanın. Bir müşterinin bir arama motorunda kullanacağı her şey bir anahtar kelime veya kelime öbeği olarak kabul edilebilir. 

İpucu: Arama motoru optimizasyonu aşamasında anahtar kelimeleri fazla kullanmamaya dikkat edin. 

Bunun SEO çabalarınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

İçeriğinizin hala doğal olarak okunduğundan ve okunabililir olduğundan emin olun. Okunabilir demekten kastımız uygun paragraf ve mantıklı ölçüde gerekli başlıklar içermelidir. Cümle düşüklüğü ve imla kuralları oldukça önemlidir.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar