Blog terimi, bloğu oluşturan içeriği ifade eder.

Blog gönderisi terimi bloğu oluşturan içeriği ifade eder. Genellikle en son yayın ilk olarak altında daha eski yayınlar görüntülenir. Bir blogun en etkili kullanımlarından biridir. Blog oluşturmada ki amaç okuyuculara etkileşimli bir deneyim sunmaktır. Okuyucunun blog yayınına yorum bırakmasına izin vermek, işletmenin ürün ve hizmeti hakkında değerli geri bildirim almasına yardımcı olabilecek çevrim içi bir ortam oluşturur. Yorum her zaman denetlenmelidir, denetleme olmaz ise kapatılmalıdır. Blog yazarı olarak yoruma yanıt verebilirsiniz ve bu çevrim içi alışveriş için yönetme (kontrol etme) gerekebilir. Gösterge tablosu bloğun yalnızca blog yazarları tarafından erişilebilen genellikle bir oturum açma yolu ile erişilen ortak bir parçasıdır.

Blogger'da Nasıl Popüler Olunur?

Blog yönetim paneli genellikle blog tasarımının görünümünü değiştirme yayınları yönetme, okuyucuların yorumlarını gözden geçirme; denetleme ve yerleşik bir yayın düzenleyicisi kullanarak yeni yayınlar oluşturma ve düzenleme gibi yönetim görevlerine erişim sağlar. Arka planda meydana gelen eksik ve kusur giderilmelidir.

Blogger Weebly ve Tumblr Bloglar

Google adsense yayıncılıkla para kazanmak için ya da firmanızın kalıcı reklamını karşılamak için blogger kullanımını şiddetle tavsiye ederiz. Blogger altyapısı oldukça kullanışlı olup her blog yayını bölümler aracılığı ile düzenlenebilir. Anahtar kelime etiketlenerek okuyucuların ilgisini çeken yayınların bulunmasına yardımcı olur.

Blog Site İle Popüler Olabilirsiniz

Düzenli güncellenen bir blog çok sayıda ziyaretçi girişi oluşturur. Bu giriş okuyucuların belirli bir ay, yıl veya tarih aralığına tıklayarak göz atabilecekleri arşiv halinde düzenlenmiştir. Blog girişinin depolanması ve düzenli yedekleme prosedürün bir parçası olmalıdır. Bütün bunun yanında temelden yapılacak bir optimizasyon, büyük ölçüde pazarlama performansı elde ederek web site ve işletmeyi sürekli destekler. Blog ile elde edilen başarı bir optimizasyon ve kurulum başlangıçta oluşturulur. Blog ile ilgili başarılı olma düşüncenizin olması durumunda detaylı bilgi alın.