Seo Doping

Kobi Sektörel

Seo Nasıl Yapılır?

Seo Nasıl Yapılır?

Seo nasıl yapılır konusunda internet ortamında paylaşılmış binlerce makale bulabilirsiniz. Aslında seo nasıl yapılır? sorusuna kısa net ve anlaşılır bir cevap vermek isteriz. Bu yüzden seo bir bilim sanatıdır diyoruz!

Genelde seo olarak bilinen konu bir sistem yada bir yazılım değildir.

Seo yapımına gelirsek öncelikle sunucu yani hosting boyutundan başlamak gerekir. Hazırladığınız website projenize uygun bir altyapı yani hosting vds yada bağımsız bir sunucuya ihtiyacınız olacaktır.

İnternet ortamında genelde teknik terim ağırlıklı bilgiler yer almaktadır. Oysa seo alanında fazla bir teknik terime ihtiyaç yoktur. Seo çalışmaları yoğunluk olarak bilgi ve tecrübeye dayalıdır.

Seo nasıl yapılır konusunda kısaca ne yaptığınızı çok iyi bilmeniz gerekir!

Seo Nasıl Yapılır?

Bu konuya odaklanmadan önce seo nasıl yapılır yerine hatasız olarak nasıl uygulanması gerekir desek daha uygun olur. Seo optimizasyon diye andığımız bu kavramın web sitesinde uygulanan her unsurun tabandan tepeye kadar minimize edilerek hatasız olmasını sağlamak olmalıdır.

İş dünyasında bize en çok sorulan sorulardan biri olan seo nasıl yapılır?

Seo konusunun nasıl yapılacağını cevaplamak yerine analiz ve projelendirilme sıralamasının daha önemli olduğunu vurgulamak daha doğru olur. Bir web sitesinin tasarımının tamamlanmasından sonraki süreçte iç ve dış link dağılımı oldukça zaman almakta ve burada dikkatli olmak bir zorunluluktur.

Backlink alımında yapılan yanlışlar

Genel olarak bilinen seo çalışmalarında en büyük hata backlink alımı konusundadır. Seo çalışmasını backlinkle başlayıp backlink ile bittiğini sananlar bile var diyebiliriz.

Aslında backlink denilen kavram besleme, güçlendirme ve tutundurma yönetimidir. Sizin web siteniz ve alt yapınız kötü durumda iken bir milyon backlink alsanız da bunun bir faydası olmayacaktır.

Bu konuda bilinçli olmak zorundasınız. Yazı yazma aşamasında dil bilgisi, imla kuralları, paragraf ve başlık kullanarak içeriği zenginleştirmek ayrıca okunabilir duruma getirmek son derece önemlidir.

Seo nasıl yapılır sorusuna yönelik cevapların içerdiği hassas içerikleri bloğumuzdan takip edebilirsiniz.
Seo aşamasında hiç bir konuda aşırıya kaçılmaması gerekir.

SEO, ingilizce olarak ''Search Engine Optimization'' kelimelerinin ilk harfleri kullanılarak bulunmuş bir kısaltma terimdir. Türkçe tercümesi ise ''Arama Motoru Optimizasyonu'' olarak ifade edilmektedir.

Fakat sektördeki birçok kişi bu terimi seo olarak kullanmaktadır. SEO'nun temel amacı arama motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç ile sitede yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlanmaktadır. Bunun için optimizasyon oldukça gereklidir.

SEO çalışmasının temel amacı ve seo yapılırken dikkat edilmesi gerekenler
 • Alan Adı
 • Alan Adının Yaşı
 • Hatasız Tasarım
 • Kaliteli Dizinlere Eklenme
 • Sayfa İçi Linkler
 • Sayfa Dışı Linkler
 • Website Ziyaretçi Sayısı
 • Özgün İçerikler
 • Site Tagları (title, description, keyword)
 • Site Tasarımı
 • HTML Tag Kullanımı
  SEO, ''arama motoru optimizasyonu'' nun kısaltmasıdır. Bu, arama motorlarındaki "ücretsiz", "organik", "editoryal" veya "doğal" arama sonuçlarından trafik alma işlemidir.

  Google Yahoo Yandex ve Bing gibi tüm büyük arama motorları, web sayfalarının ve videolar, resimler veya yerel listeler gibi diğer içeriğin, arama motorunun kullanıcılar için en alakalı gördüğü şekilde gösterildiği ve sıralandığı birincil arama sonuçlarına sahiptir. Ücretli arama ağı reklamlarında olduğu gibi ödeme dahil değildir.

  Web sitenize alınması gereken backlink sayısı projenin derinliği ve rekabete göre ayarlanmalıdır. Konuyla ilgili en önemli bilgileri bloğumuzda paylaşarak sizlere klavuz olmaya çalışacağız.

  Seo nasıl yapılır konusu ile ilgili yazımıza kaldığımız devam edeceğiz. Bizi takip edin!

  Yorum Gönderme

  0 Yorumlar